Právě hraje:
Bude hrát:
 
 
LEGUÁN OSLAVÍ 70 LET
Punkrockový veterán už není žádný bláznivý mladík. Ale kdysi to stálo za to, a tak si ho dáme v pátek 21. dubna celý den na RockRádiu.

Iggy Pop se narodil jako James Newell Osterberg, Jr. 21. dubna, 1947 v Muskegonu v Michiganu. Americký zpěvák a občasný herec je považovaný za jednoho z největších vzorů punk rocku a jeho příbuzných stylů. Někdy je také nazývaný jako Kmotr Punku nebo Rockový Leguán. Je taky proslulý svou dynamikou na podiu. 

Pop byl zpěvákem kapely The Stooges z přelomu 60. a 70. let, která měla velký vliv na podobu hard rocku a počátky punku (mezi fanoušky Stooges patřili i Ramones). The Stooges se neblaze proslavili svými koncerty na kterých Pop skákal z podia („stage diving“), s hrudí pomazanou syrovým masem a někdy taky burákovým máslem nebo pořezaný rozbitými lahvemi. V roce 2010 byl Iggy se skupinou The Stooges zařazen do Rock'n'rollové síně slávy.

 

 

Jako solový zpěvák byl Pop střídavě úspěšný 25 let. Mezi jeho nejznámější pecky patří například „Lust for Life“, „I'm Bored“ nebo „The Passenger“ (založená na básničce od Jima Morrisona). V současnosti Iggy Pop žije ve svém domě se svou manželkou Nina Inu v Miami, Florida, USA. Iggy rád řidí svoje Ferrari F430 a i přes občasné přestávky dál koncertuje.  

(miš)

RockRadio - rock je slušná muzika!

#‎RockJeSlusnaMuzika‬


 PODÍVEJ SE TAKÉ NA...

Čtvrtek obarví PURPUR
Stýská se vám po lesku drahokamů, sametu, kočárů a křišťálových...
Zajeďte do Wembley s BON JOVI
Ve středu si pospěšte z práce, pěkně natáhnout nohy a úprkem prk....