Právě hraje:
Bude hrát:
 
 
KURT COBAIN ZNOVU OžIJE
Slušný rockeři neumíraj. To platí i o tomhle rockovým borci. 20. února by se dožil půl století, tak na RockRadiu oslavíme jeho songy po celý den.

Kurt Cobain se narodil 20. února 1967 v malém americkém městečku Aberdeen 140 km od Seattlu. Jeho matka Wendy pracovala jako číšnice, otec Donald byl automechanik. Kurt byl už od dětství hodně hubený kvůli léku Ritalin, který bral proti hyperaktivitě. V Kurtových devíti letech se Cobainovi rozvedli. Po rozvodu se Kurt uzavřel do sebe a začal rodiče, zejména otce, nenávidět. Díky svým přátelům se seznámil s punkrockem a začal přemýšlet o založení vlastní kapely. 

 

 

Jeho první hudební skupina Fecal Matter byla založená roku 1985. Zachovalo se jen neoficiální demo 'Illiteracy Will Prevail'. Vzápětí roku 1987 byla založená Nirvana. Kurt Cobain je autorem drtivé většiny skladeb Nirvany. V roce 1989 vydala své první album nesoucí název Bleach. O dva roky později, 24. září 1991, vyšlo průlomové album Nevermind. To obsahovalo pecky jako „In Bloom“, „Come As You Are“, „Breed“, „Lithium“ a především „Smells Like Teen Spirit“ - jeden z největších hitů devadesátých let. V roce 1993 vydala poslední studiové album In Utero.

 

 

24. února 1992 se Kurt Cobain oženil se zpěvačkou Courtney Love ze skupiny Hole. Několikrát byl v nemocnici kvůli těžké závislosti na heroinu. 8. dubna 1994 byl nalezený ve svém domě mrtvý, ale pravděpodobně se zabil o tři dny dříve, tedy 5. dubna. Policie bez většího vyšetřování konstatovala smrt vlastním přičiněním. Měl kulovnicí prostřelenou hlavu, zároveň byla ale v jeho krvi nalezená smrtelná dávka heroinu.

Vzhledem ke zvláštnímu způsobu sebevraždy se brzy vynořila řada spekulací o tom, že byl zavražděn. U jeho těla našli dopis na rozloučenou pro manželku Courtney a jeho dceru Frances adresovaný imaginárnímu kamarádovi z dětství Boddahovi: „miluju vás, miluju vás.“ V dopisu kromě jiného uvedl: "It's better to burn out, than to fade away." - „Je lepší shořet, než vyhasnout.“

 (miš)

RockRadio - rock je slušná muzika!

#‎RockJeSlusnaMuzika‬


 PODÍVEJ SE TAKÉ NA...

Čtvrtek obarví PURPUR
Stýská se vám po lesku drahokamů, sametu, kočárů a křišťálových...
Zajeďte do Wembley s BON JOVI
Ve středu si pospěšte z práce, pěkně natáhnout nohy a úprkem prk....