Právě hraje:
Bude hrát:
 
 
DEBUT JIMIHO HENDRIXE SLAVÍ 50
Je to tak. Od vydání první desky kapely Jimi Hendrix Experience "Are You Experienced" uplyne v pátek 12. května přesně padesát let. Tak to na RockRadiu pořádně oslavíme.

Are You Experienced je debutové album skupiny Jimi Hendrix Experience. Bylo vydáno roku 1967, a stalo se prvním LP nové společnosti Track Records. Jimi Hendrix tu spojil řadu různých vlivů a vytvořil moderní psychedelický zvuk vycházející z rocku, blues, popu a soulu. Dokázal skvěle skloubit to nejlepší z hudebních tradic na obou stranách Atlantiku – cit pro soul, blues a R&B s britskou kytarovou školou založenou takovými inovátory jako byli Jeff Beck, Pete Townshend nebo Eric Clapton – a povýšil je na novou úroveň. Tohle album je mimořádné také proto, že se k Hendrixově neoddiskutovatelnému talentu přidala vysoce výkonná rytmická sekce Mitche Mitchella a Noela Reddinga, kteří měli cit pro hudební nápady svého kapelníka a dokázali je skvěle doplnit.

 

 

 

Část písní z tohoto alba patří k tomu nejlepšímu, co kdy Hendrix nahrál, a v mnoha ohledech se mu debut nepodařilo nikdy překonat. Album Are You Experienced je pravidelně citováno jako jedno z největších v rockové historii. Televize VH1 ho roku 2001 umístila jako páté největší album všech dob. Roku 2003 dosáhlo 15. příčky v žebříčku 500 greatest albums of all time od časopisu Rolling Stone. Také je obsaženo v knize 1001 Albums You Must Hear Before You Die.

(miš)

RockRadio - rock je slušná muzika!

‪#‎RockJeSlusnaMuzika‬


 PODÍVEJ SE TAKÉ NA...

Čtvrtek obarví PURPUR
Stýská se vám po lesku drahokamů, sametu, kočárů a křišťálových...
Zajeďte do Wembley s BON JOVI
Ve středu si pospěšte z práce, pěkně natáhnout nohy a úprkem prk....